Rum

Rum

Rum And Cola Cuba LibreRum je alkoholický nápoje, který si získal oblibu nejen u nás v České republice, ale po celém světě.

Tento lahodný zlatavý nápoj se připravuje destilací z melasy či ze šťávy z cukrové třtiny. Právě proto se největší výrobci nachází v oblastech, kde je cukrové třtiny dostatek. Například v Austrálii, Indii či v Karibiku. Právě karibský rum patří k nejvíce vyhlášeným alkoholickým nápojům.

Česká republika je výrobcem tzv. „tuzemského rumu“ neboli „tuzemáku“. Tento nápoj nelze považovat za skutečný rum. Tuzemák se totiž vyrábí uměle a je dochucen rumovou esencí. Jelikož tento nápoj vyhovuje směrnicím EU, může se prodávat pod jiným označením, jako Tuzemák.

One Bottle Of Myers's Rum 40%, 750MlNa trhu je možné zakoupit různé druhy rumů. Světlý rum se využívá pro přípravu míchaných nápojů. Tyto rumy jsou spíše nevýrazné a jsou využívány zejména pro svoji sladkost. Zlaté rumy dozrávají delší dobu v suchem. Jejich zlatavá barva je ovšem dána dobarvením karamelem nebo jinými barvivy. Tmavé rumy mají barvu tmavě hnědou. V sudech se nechávají ještě delší dobu. Díky tomu získají jedinečnou chuť a také vůni. Tmavý a zlatý rum se konzumuje samostatně nebo se používá pro vaření. Zajímavou skupinou jsou pak ochucené rumy. Do těchto nápojů se přidávají umělé příchutě, jako kokos, mango či citrusové plody. Na rozdíl od klasických rumů mají ochucené rumy méně procent alkoholu. Naopak silné rumy, často nazývané jako overproof, mají větší procent alkoholu, který se pohybuje kolem 75%.  Samostatně se potom pijí prémiové rumy. Ty jsou v dubových sudech umístěny nejdéle.

Ještě se zastavíme u Key Rumu. Tento rum se vyrábí z třtiny, která se dováží z karibské oblasti. Konkrétně pak z Barbadosu nebo Jamajky. Právě v těchto oblastech se pěstuje nejkvalitnější cukrová třtina. Výrobcem Key Rumu je česká společnost Stock Plzeň-Božkov. 

O webu

Naše internetová stránka o alkoholu je věnována všem, kteří mají zájem se o alkoholických nápojích dozvědět více. Seznámíme vás s nejvíce nakupovanými alkoholy – jde především o pivo, víno, slivovice. Dále vám přiblížíme také zahraniční produkty, mezi které můžeme zařadit gin, brandy, whisky nebo tequillu. Kromě jejich charakteristik získáte také představu o tom, jak se vyrábí, jak se mají správným způsobem konzumovat či které alkoholické nápoje jsou vhodné k výrobě alkoholických koktejlů. To vše a mnohem více právě zde!