Gin

Gin

Cocktails Collection - Gin RickeyTento jedinečný alkoholický nápoj pochází z Nizozemska. Jedná se o lahodný nápoj, který je možné rozdělit na dva základní typy. Jde o Genever a Dry gin. Genever je gin, který se vyrábí periodickou destilací z jalovce a obilného destilátu. Dry gin je druhým typem, který se vyrábí kontinuální destilací z obilného destilátu a bylin.

Když už mluvíme, z čeho se jednotlivé typy ginu vyrábí, je nutné zmínit také způsob jeho výroby. Hlavní surovinou je jalovec. A právě z francouzského slova „genévrir“, zkratkou „ genever“, byl odvozen název pro gin. Gin je možné vyrábět hned několika způsoby. Prvním způsobem je tzv. studená cesta. Tento způsob zahrnuje přidání různých esencí, tinktur či trestí do připravené lihoviny. Tento způsob byl oblíbený a používaný zejména v historii. Dnes se tato metoda již nepoužívá. Dalším způsobem, který se dnes převážně používá, je přidávání bylin a různého koření do horní části destilačního zařízení. Jedná se o naprosto jednoduchou a rychlou metodu. Podobný způsob je vložení bylinek do vaku, který je vloží do lihoviny. Následným zahříváním a redestilací se vyprodukuje velice kvalitní a lahodný gin.

Gin Fizz CocktailGin je možné pít samotný nebo je možné jej použít k výrobě míchaných nápojů. Velice oblíbený je jednoduchý nápoj, kde stačí smíchat gin s tonikem. Mezi další míchané nápoje, kde se používá gin, patří Martini Dry, Sapphire Silk, Tom Collins či Blue Devil. Každý si z těchto nápojů, které mají nezaměnitelnou chuť a vůni, určitě vybere.

O čem je nutné se ještě zmínit, jsou nejznámější značky tohoto lahodného alkoholického nápoje. Mezi ně patří Beefeater Gin, Tanqueray či Bombay Sapphire. Také česká firma Božkov je zabývá výrobu ginu. Jedná se o extra Dry Gin, který je jemný a extra suchý.Tento nápoj se vyrábí z dováženého černého jalovce. Černý jalovec má své kořeny převážně v Albánii.

O webu

Naše internetová stránka o alkoholu je věnována všem, kteří mají zájem se o alkoholických nápojích dozvědět více. Seznámíme vás s nejvíce nakupovanými alkoholy – jde především o pivo, víno, slivovice. Dále vám přiblížíme také zahraniční produkty, mezi které můžeme zařadit gin, brandy, whisky nebo tequillu. Kromě jejich charakteristik získáte také představu o tom, jak se vyrábí, jak se mají správným způsobem konzumovat či které alkoholické nápoje jsou vhodné k výrobě alkoholických koktejlů. To vše a mnohem více právě zde!